Rugsėjo 7 - 10 dd. „Išmintinga širdis” meditacijos atsiskyrimas

„Išmintinga širdis” meditacijos atsiskyrimas rugsėjo 7 - 10 dd.

Geraširdiškumas ir atvira širdis visiems, atjauta ir noras padėti kenčiantiems ir džiaugsmas kitų sėkme ir laime – tai išmintingi širdies atsakai kontaktuojant su kitais žmonėmis. Ši tylos stovykla bus skirta tokiems atsakams lavinti. Praktikuosime geraširdiškumo (mettā), atjautos (karuṇā) ir prijaučiančio džiaugsmo (muditā) meditacijas. Geraširdiškumas (mettā) nukreipia gyvenimą ramybės ir laimės čia ir dabar link. Jis gydo širdį. Jis neša meilę ir šviesą į mūsų gyvenimus ir pasaulį. Mettos pagalba galime po truputį šalinti kenksmingą nepilnavertiškumo kompleksą, kuris trukdo mums būti pozityviems, galime keisti polinkį į tokias būsenas, kaip: abejones savimi, savęs gailėjimąsi, savikritiškumą, pyktį, neapykantą, pagiežą, pavydą, panieką, nepagarbą ir daugelį kitų – į savęs ir kitų nuoširdų besąlygišką priėmimą ir geraširdiškumą visų būtybių atžvilgiu.

Atjauta (karuṇā) yra išmintingiausias atsakas į susidūrimą su kančia. Kai į kančią reaguojame su atjauta, t.y. su empatija ir noru šią kančią palengvinti, - kančia gali sužadinti viduje giliai išmintingą pasaulio matymą. Tokiu būdu kančia tampa taurinanti. Tačiau toks atsakas nebūtinai yra pirminis mūsų atsakas, nes pirmasis impulsas dažnai būna noras nusisukti ir pabėgti. Atjautos vystymas padeda išsiugdyti kitą reakciją, kuri puoselėja tikrą vidinę stiprybę ir išmintį.

Prijaučiantis džiaugsmas (muditā) kyla, kai susiduriame su kitų (ar savo) sėkme, džiaugsmu ir laime. Mūsų konkurencingame pasaulyje dažnai į kitų sėkmę reaguojame pavydu, kitų laimė sukelia nesaugumo jausmą, o savo sėkmių esame linkę nepastebėti ar nepakankamai jas vertinti. Bet tokia reakcija niekam nėra naudinga: nei mums, nei kitiems. Dėl to galime vystyti kitokį - džiaugsmingą atsaką. Muditā leidžia mums patirti laimę dėl kitų džiaugsmo, o ši laimė mums nieko nekainoja. Ji taip pat leidžia mums pilnai pasidžiaugti savo pačių sėkme ir taip malšinti kenksmingą savikritikos ir nepasitenkinimo savimi įprotį.

Kai laviname šiuos širdies atsakus, auga, vystosi ir kiti naudingi, gražūs proto ir širdies bruožai: lavinasi atida (mindfulness), gilėja išmintis. Laikas vienumoje, kurią dovanojate sau atsiskyrimo metu, padės pamatyti pasaulį kitaip ir pagerinti santykius su kitais žmonėmis.

Atsiskyrimo metu bus išlaikoma budri, įsiklausanti tyla. Ji yra būtina giliam gebėjimui girdėti, galvoti, atidžiam savo proto ir kūno stebėjimui ir suvokimui..

ATSISKYRIMO PRAKTIKOS

- Meditacijos instrukcijos,
- Mettā, karuṇā ir muditā meditacijos praktikos,
- Tylos praktika,
- Trumpos mokytojos kalbos apie mokymą,
- Giesmės,
- Klausimų/atsakymų valandėlė kasdien, - Visą likusį laiką praktikuosime kartu tyloje.

TVARKARAŠTIS

5:30 Pabundame
6:00 Giesmės ir meditacija
7:15 Pusryčiai
8:00 Grupinis pokalbis apie meditaciją
9:00 Rytinė meditacija
12:00 Pietūs
14:00 Popietinė meditacija
17:00 Arbata, laisvas laikas ir savarankiška praktika
19:00 Giesmės, meditacija ir klausimai ir atsakymai

Atsiskyrimas vyks pagal tradicinį tvarkaraštį: kelsimės anksti – tai užduos budrumo toną visai dienai. Anksti pusryčiausime, pietausime prieš vidurdienį, vakare gersime arbatą. Vakarienės nevalgysime – gėrėsimės proto ir kūno lengvumu, meditacijos teikiamais džiaugsmais.

Šis atsiskyrimas nėra poilsio stovykla, bet rimta dvasinė praktika.

Tradiciškai laikysimės dorovės priesakų. Pasižadėsime susilaikyti nuo:
- žudymo
- vogimo
- seksualinių veiksmų
- melagystės
- svaigalų
- pramogų ir puošimosi.

KAINA

“Alokos centras” džiaugiasi pagaliau galėdamas rengti atsiskyrimus aukų pagrindu!
Kad padėtume jums susiorientuoti, suskaičiavome nakvynės ir maisto kainą vienai dienai žmogui kainuoja apie 35 eur. Jūsų auka padės mums ir toliau rengti atsiskyrimus, kuriuose galėtų dalyvauti visi norintieji, nepriklausomai nuo jų finansinės padėties, o taip pat prisidės prie jūsų pačių dosnumo tobulybės lavinimo. Ši auka – nėra mokestis už savo dalyvavimą, tai dovana kitam sąlygų meditacijai sukūrimo.

NORĖDAMI PAAUKOTI galite tai padaryti šiais rekvizitais:
Pavadinimas: Alokos centras
Banko sąskaita: LT037044090102012566
Banko pavadinimas: AB SEB bankas
SWIFT kodas: CBVILT2X
Suma: …
Mokėjimo paskirtis: auka atsiskyrimams\

Jeigu norėsite po renginio BUS GALIMYBĖ atskirai PAAUKOTI\ - mokytojai už mokymą ir tarnystę ir
- būsimiems atsiskyrimams.

REGISTRACIJA:

- Nežiūrint į tai, kad už patį atsiskyrimą mokesčio nėra, yra registracijos mokestis - 25 eur.
(Patirtis rodo, kad be tokio mokesčio, būna per daug žmonių, kurie užsiregistruoja, tačiau arba atšaukia savo dalyvavimą prieš pat renginį, arba tiesiog neatvyksta ir galimos vietos lieka neišnaudotos. Todėl mes prašome jūsų parodyti savo įsipareigojimą ir norą prisiimti atsakomybę registracijos mokesčio apmokėjimu.)

- Mokestis gali būti grąžintas, jei jums tektų atšaukti savo dalyvavimą ne vėliau nei 30d. prieš renginį.
- Norėdami užsiregistruoti sumokėkite registracijos mokestį ir atlikę pavedimą BŪTINAI atsiųskite pavedimo kopiją el. paštu: amandaspaulauskas@gmail.com

REGISTRACIJOS MOKĖJIMO DUOMENYS:

Gavėjo pavadinimas: Alokos centras
Banko sąskaita: LT037044090102012566
Banko pavadinimas: AB SEB BANKAS
SWIFT kodas: CBVILT2X
Suma: 25 eur.
Mokėjimo paskirtis: registracija rugsėjis

APGYVENDINIMAS

- vietų skaičius ribotas (iki 30 žmonių);
- dalyviai gyvens keturviečiuose kambariuose su bendrais dušais ir wc. Vyrai ir moterys gyvens atskiruose kambariuose.

MAITINIMAS

- vegetariškas 2 kartus dienoje. Pusryčiai ir pietūs o vakare turėsime tik lengvą užkandį.

VIETA

„TRAKŲ AUKŠTĖS” kaimo turizmo sodyba
Paraisčių km. 5, Trakų raj.

RENGINIO PRADŽIA IR PABAIGA:

Pradžia - 18:30 rugsėjo 7 d. (ketvirtadienį)
Pabaiga - 15:00 rugsėjo 10 d. (sekmadienį)

RENGINĮ VEDA

Ayya Piyadassī - lietuvė vienuolė, praktikuojanti nuo 2007 m. Su Dhamma ji susipažino per Goenkos Vipassanos kursus ir giliai į ją pasinėrė Mianmare, kur 2013 m. davė vienuolės įžadus. Čia ji meditavo Shwe Oo Min ir Pa Auk meditacijos centruose ir baigė magistro studijas Šan valstijos budistiniame universitete (pali ir budizmas). Nuo 2021 metų rudens ji dalinasi Dhamma savo įkurtame centre Klaipėdoje (“Alokos centras”), o taip pat vesdama atsiskyrimus Lietuvoje ir Latvijoje, bei kalbėdama kituose renginiuose.

KONTAKTAI SUSISIEKTI JEI TURITE DAUGIAU KLAUSIMŲ

Telefonu: 860341093
El. paštu: amandaspaulauskas@gmail.com