Apie mus

Apie mus

„Aloka” pali ir sanskrito kalbose reiškia „šviesa”. Alokos centras - tai šviesos oazė skirta meditacijai ir pažinčiai su Budos mokymais. Jo durys yra plačiai atvertos visiems: norintiems išsivaduoti iš kančių ir gyventi harmoningai ar tiesiog smalsiems.

Aloka yra nieko neišskiriantis, atviras bendruomenės centras, prienamas visiems norintiems patirti meditacijos naudą, praktikuoti kartu su kitais, susipažinti su Budos mokymais ir patirti Budistų tradicijas.

Čia sutiksite budistų vienuolę, rasite meditacijos salę ir bibliotekėlę su knygomis lietuvių, rusų ir anglų kalbomis.

Mūsų dvasinis vadovas

Garbusis Dhammasami

Garbusis Khammai Dhammasami

Garbusis Khammai Dhammasami maloniai sutiko būti šio centro dvasiniu vadovu, tai yra ypač svarbu tradicijos tęstinumui ir autentiškumui užtikrinti.

Kilęs iš Mianmaro Šan valstijos, Garbusis nuo vaikystės gyvena vienuolišką gyvenimą. Gavęs budistinį išsilavinimą Mianmare, Šri Lankoje ir apsigynęs daktaro laipsnį Oksforde, jis aktyviai rūpinasi Dhammos klestėjimu įvairiose šalyse. Jis moko meditacijos, rašo knygas ir straipsnius, organizuoja tarptautines konferencijas ir kitus renginius, kuria budistines organizacijas. Pilną Garbiojo biografiją rasite jo vėliausio projekto, Šano valstijos universiteto puslapyje.

Mūsų įkurimo remėjas

Khyentse Foundation

Khyentse Foundation

Esame nuoširdžiai dėkingi Khyentse Foundation už suteiktą finansinę paramą projektui pradėti. Be jų pagalbos nežinia, kada susidarytų sąlygos centrui atidaryti. Fondo sutikimas finansuoti šio centro įkūrimą yra nuostabus budizmo puoselėjimo pavyzdys.