Meditacija

Meditacija

Meditacija yra universaliausia budizmo dalis. Jos tikslas suteikti žmogui priemones savęs ir pasaulio pažinimui ir transformavimui. Tam, kad pasikeisti į gera, nebūtina kuo nors tikėti. Ko reikia? Reikia ryžto pažvelgti į savo vidinį pasaulį, jį ištirti, pamatyti tikrąsias nelaimės priežastis ir vystyti išmintį, kuri tas priežastis panaikintų.

Meditacija - tai kelionė iš tamsos į šviesą. Tam, kad kelionė pasisektų, mums prireiks ne vienos priemonės: sąmoningumo, geraširdiškumo, atjautos, džiaugsmingumo ir pusiausvyrumo vystymo. Šis sąrašas nėra baigtinis, bet visiškai nebūtina galvoti apie visų priemonių spektrą. Geriausia yra priemones bandyti ir mokytis jas įvaldyti bekeliaujant praktikos keliu.

Visi esame skirtingi, tad ir labiausiai tinkančios mums priemonės taip pat skiriasi. Dėl šios priežasties Alokos centre daug dėmesio skiriama individualioms instrukcijoms. Jūs visada galite asmeniškai susitikti su Pija, kuri padės jums rasti meditacijos metodą, kuris šiuo metu jums būtų naudingiausias.

Jei jums įdomu, čia galite paskaityti apie budistinės meditacijos teoriją.